Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://x.com/search?q=Andrzej%20Wyrobiec&src=typed_query
źródło: https://x.com/search?q=Andrzej%20Wyrobiec&src=typed_query
3,5 miliarda złotych - tyle media publiczne potrzebują rocznie na realizację misji.
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Andrzej Wyrobiec na spotkaniu prasowym wyjaśnił, że wynika to z deklaracji złożonych przez Telewizję Polską i wszystkie rozgłośnie.

- Nadawcy co roku zobowiązani są do złożenia konkretnych sprawozdań czy propozycji mówiących o ty na jakim poziomie misja publiczna będzie realizowana. W tym roku - do końca kwietnia - wszystkie rozgłośnie publiczne złożyły juz deklaracje dotyczące realizacji misji publicznej do KRRiT. Wynika z nich, że koszt realizacji misji publicznej w Polsce będzie wynosił ok. 3,5 miliarda złotych rocznie.

Andrzej Wyrobiec podkreślił, że pieniądze te konieczne są na realizację programów misyjnych.
Wiceszef resortu kultury powiedział, że zgodnie z przepisami prawa ustawodawca jest zobowiązany do pokrywania wszelkich kosztów związanych z realizacją misji publicznej przez nadawców publicznych.

Model stabilnego finansowania mediów publicznych, przejrzystości ich działania i niezależności od politycznych ośrodków władzy ma wprowadzić przygotowywana nowa ustawa medialna. Resort jeszcze w czerwcu planuje szeroko zakrojone konsultacje społeczne w tej sprawie.
Relacja Doroty Piotrowskiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty