Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. PAP/Leszek Szymański
Fot. PAP/Leszek Szymański
Misja Ignis pozytywnie wpłynie na kondycję i rozwój polskiej gospodarki - podkreślają eksperci. Podczas pobytu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej astronauta dr Sławosz Uznański-Wiśniewski, realizował zadania polskiej misji kosmicznej, m.in. przeprowadził 13 opracowanych nad Wisłą eksperymentów naukowych, wielokrotnie łączył się z Ziemią i opowiadał o swojej pracy w kosmosie.
Prezeska Polskiej Agencji Kosmicznej dr Marta Ewa Wachowicz zaznacza, że zrealizowane w kosmosie polskie eksperymenty naukowe to impuls do szybszego rozwoju polskiej gospodarki.

- Będziemy mieć lepszą kadrę inżynierską, więc tak, absolutnie spodziewamy się sukcesu. Też trochę nie doceniamy naszych biznesmenów, naszego sektora przemysłowego, bo projektujemy i powstają bardzo ciekawe instrumenty i bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne - mówi Wachowicz.

Polski astronauta spędził w kosmosie ponad dwa tygodnie. Był drugim Polakiem po generalem Mirosławie Hermaszewskim, który przekroczył stanowiącą granicę kosmosu linię Karmana.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty