Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Około 10 państw zgłosiło się do udziału w operacji NATO "Wschodnia Straż" - poinformował wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister obrony narodowej przemawiał podczas obchodów Święta Wojsk Lądowych w Krakowie.
Noc z wtorku na środę pokazała, że to co robi Rosja atakując Ukrainę dotyczy również Polski, wschodniej flanki NATO i całej Europy, powiedział wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister Obrony Narodowej dodał, że atak miał na celu sprawdzenie sprawności NATO, naszej reakcji i umiejętności współpracy. Sojusz Północnoatlantycki uruchomił operację Wschodnia Straż.

- Eastern Century, ta operacja mówiąca o strażniku wschodu została aktywowana. W pierwszej kolejności zgłosiło się około ośmiu państw - mówi Kosiniak-Kamysz.

NATO planuje wdrożyć nowoczesne technologie, takie jak systemy antydronowe, broń do neutralizacji zagrożeń powietrznych i usprawnione systemy wymiany informacji między państwami członkowskimi.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Relacja Agaty Król [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty