Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

fot. PAP/EPA/FILIPPO ATTILI /CHIGI PALACE PRESS OFFICE /HANDOUT
fot. PAP/EPA/FILIPPO ATTILI /CHIGI PALACE PRESS OFFICE /HANDOUT
Półtorej godziny trwało spotkanie prezydenta Ukrainy z premier Włoch Giorgią Meloni w siedzibie włoskiego rządu w Palazzo Chigi. Rano Wołodymyr Zełenski został przyjęty przez papieża w Castel Gandolfo.
Szczegóły rozmów w Palazzo Chigi nie są znane. Premier Meloni i prezydent Ukrainy nie rozmawiali z mediami. Przed spotkaniem Wołodymyr Zełenski powiedział, że w kwestii negocjacji pokojowych ufa szefowej włoskiego rządu.

Zdaniem włoskich komentatorów, ukraiński prezydent wskazał, że Giorgia Meloni, posiadająca bardzo dobre stosunki z prezydentem Donaldem Trumpem, mogłaby być mediatorem między Ukrainą i państwami europejskimi a Stanami Zjednoczonymi.

Wołodymyr Zełenski ujawnił, że Ukraina i przedstawiciele krajów Europy są gotowi przedstawić Stanom Zjednoczonym "ukraińskie i europejskie elementy" planu pokojowego.
W poniedziałek ukraiński prezydent prowadził rozmowy z europejskimi przywódcami w Londynie i Brukseli.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Piotra Kowalczuka

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty