Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Większość Ukraińców nie akceptuje ustępstw terytorialnych na rzecz Rosji. Zdecydowana większość nie wierzy też w to, że wojna zakończy się w najbliższym czasie. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii.
Z sondażu wynika, że 66 procent Ukraińców odrzuca możliwość wycofania się z kontrolowanej przez Ukrainę części Donbasu. Jest to jedno z głównych rosyjskich ultimatów. Zgodziłoby się na nie 18 procent respondentów.

Także większość, bo 58 procent, nie godzi się na uznanie części ukraińskich ziem za rosyjskie. Takie rozwiązanie przyjęłaby natomiast jedna czwarta Ukraińców. Na pytanie o możliwość jakichkolwiek terytorialnych ustępstw kategorycznie przeciw jest 53 procent badanych.

Socjologowie przypominają jednak, że liczba osób odrzucających oddanie ziem Rosji maleje. Trzy lata temu, na początku 2023 roku, było to niemal 90 procent. Jednocześnie brak jest wyraźnego optymizmu co do możliwości szybkiego pokoju. Chociaż jedna trzecia Ukraińców widzi możliwość pokoju jeszcze w tym roku, to także jedna trzecia uważa, że wojna zakończy się w 2027 roku, lub później.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł
Relacja Pawła Buszko [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty