Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. Facebook/Polska 2050
Fot. Facebook/Polska 2050
16.01 wieczorem zbierze się Rada Krajowa Polski 2050. Zdecyduje, co dalej z w wyborami na przewodniczącego partii. Ich druga tura, która odbyła się 12.01 została unieważniona ze względu na błąd techniczny.
Władze partii mogą opowiedzieć się za przeprowadzeniem wyborów przewodniczącego od nowa, bądź za powtórzeniem tylko drugiej tury.
Wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka jest zwolennikiem powtórzenia całej procedury wyborczej.

- No bo jak powtórzyć tylko drugą turę wyborów? Na podstawie jakich przepisów? W jakim trybie? Ja wiem o co najmniej 8 osobach, którym rozesłano wadliwe linki do głosowania. To znaczy osoby, które były uprawnione do głosowania nie dostały linków, a te, które nie były uprawnione, takie linki dostały. To wynikło z błędu popełnionego na jakimś tam etapie gromadzenia danych. No i ta informacja była przekazana przez komisję wyborczą, partyjną komisję wyborczą. No to uważam, że jeżeli powtarzać, to całe wybory - tłumaczył wiceminister.

Wszystkie decyzje będzie podejmowała Rada Krajowa - mówi szef klubu Polski 2050 Paweł Śliz. Dodał, że chodzi o wyjaśnienie, co wydarzyło się podczas drugiej tury wyborów oraz o wyznaczenie kolejnych terminów głosowania.

- My musimy podeprzeć się odpowiednimi opiniami prawnymi w tym zakresie. Zostały takie opinie zlecone, mimo że ja jestem adwokatem, jakieś tam swoje zdanie mam w tym zakresie, to ponieważ sam jestem zaangażowany w ten proces wyborczy, stwierdziłem, że jednak lepiej będzie, jak będziemy mieli zewnętrzne opinie prawne i takie opinie prawne są przygotowywane. Szanowni Państwo, no nie może być tak, że Polska 2050 będzie bez władz partyjnych, więc musimy podejść tak odpowiedzialnie do tego zadania, żeby zabezpieczyć władzę w Polsce 2050 stabilną i stałą - powiedział Śliz.

W drugiej turze unieważnionych wyborów w Polsce 2050 zmierzyły się minister funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz klimatu Paulina Hennig-Kloska. Głosowanie zostało unieważnione ze względu na błąd techniczny, który uniemożliwił zliczenie głosów. Władze partii sugerują, że mogło dojść do ingerencji z zewnątrz, dlatego złożyły zawiadomienie do prokuratury i ABW.

15.01 szef krajowej komisji wyborczej Polski 2050 Maurycy Pyrzowski podał się do dymisji - przekazał portalowi Onet sekretarz generalny partii Robert Sitnik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty