Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

PAP/EPA/ZAPATA
PAP/EPA/ZAPATA
Fot. PAP/EPA/ALBERTO DIAZ
Fot. PAP/EPA/ALBERTO DIAZ
PAP/EPA/GUARDIA CIVIL HANDOUT
PAP/EPA/GUARDIA CIVIL HANDOUT
PAP/EPA/GUARDIA CIVIL HANDOUT
PAP/EPA/GUARDIA CIVIL HANDOUT
Do 39 wzrosła liczba osób ofiar w zderzeniu pociągów dużych prędkości w prowincji Kordoba na południu Hiszpanii - przekazało hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
Co najmniej 73 osoby zostały ranne, a 15 z nich jest w stanie ciężkim.
Zderzyły się tam dwa pociągi dużych prędkości. W wyniku potężnego uderzenia dwa pierwsze wagony jednego z pociągów spadły z wysokości czterech metrów.

Według hiszpańskiego Ministerstwa Transportu trzy ostatnie wagony pociągu Irio wykoleiły się, wjechały na sąsiedni tor i zderzyły się z nadjeżdżającym Alvi. W wyniku potężnego zderzenia dwa pierwsze wagony Alvi spadły z wysokości 4 metrów.

Na pokładzie obu pociągów podróżowało łącznie 500 osób. Ranni są transportowani do szpitali w Kordobie i HN, w tym do szpitala Reina Sofia, gdzie od wczesnych godzin porannych trwa masowa akcja oddawania krwi. Są rany cięte, stłuczenia, złamania, złamania otwarte, obrażenia wszelkiego rodzaju.

- To miejsce jest trudno dostępne, jest wąskie. Nasza praca polega na wytyczeniu przejazdów dla karetek, tak aby mogły prowadzić ewakuację, podczas gdy my wyprowadzamy poszkodowanych - powiedział strażak Paco Carmona.

Irio jest stosunkowo nowy, ma zaledwie 4 lata. Ponadto trasa została całkowicie zmodernizowana. To linia, w którą zainwestowano 700 milionów euro, powiedział minister transportu Oskar Puente. Ruch kolejowy dużych prędkości między Madrytem a Andaluzją został dziś całkowicie wstrzymany. Odwołano ponad 200 pociągów.

W Kordobie, Huelvie, Maladze i Madrycie Gwardia Cywilna otworzyła specjalne punkty, do których krewni ofiar będą mogli dostarczyć próbki DNA mające pomóc w identyfikacji ciał.
W punkcie krwiodawstwa w Kordobie ustawiają się długie kolejki osób chętnych, by oddać krew na potrzeby rannych. Jednocześnie władze wskazują, że krew będzie potrzebna jeszcze przez wiele dni, więc nie ma konieczności oddawania jej dziś.

Na pokładzie obu pociągów podróżowało łącznie ponad 500 osób. Przyczyny katastrofy będzie wyjaśniać specjalna komisja.

Edycja tekstu: Natalia Chodań

Relacja Agnieszki Zielińskiej [Polskie Radio]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty