Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie tylko mieszkańcy Pomorza Zachodniego doceniają walory zimowego Bałtyku, robią to także mieszkańcy z najodleglejszych stron Polski.
Ponad połowa badanych Polaków zadeklarowała, że w tym roku wyjedzie na wypoczynek zimowy - wynika z badań przeprowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną.

Prezes POT Magdalena Krucz powiedziała Polskiemu Radiu, że Polacy stawiają na wyjazdy krajowe, w tym głównie góry, ale również morze: - Są to głównie góry, Małopolska, oprócz tego Dolny Śląsk, Podkarpacie i Śląsk. Ku naszemu zdziwieniu dość spora liczba osób zadeklarowała też, że pojedzie nad morze, bo wciąż mamy fantastyczne warunki do tego, żeby odpocząć. Jakość naszych obiektów nad morzem jest bardzo dobra, jak zresztą w całej Polsce, a ceny są niższe niż w lecie.

Natomiast 28 procent badanych w ogóle nie zamierza wyjeżdżać w okresie zimowym, a 6 procent planuje tylko krótkie jednodniowe wycieczki.

Jak wynika z badania, jedynie 11 procent respondentów planuje wyłącznie podróże zagraniczne, a 7 procent zadeklarowało wjazdy zarówno krajowe, jak i zagraniczne.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Prezes POT Magdalena Krucz powiedziała Polskiemu Radiu, że Polacy stawiają na wyjazdy krajowe, w tym głównie góry, ale również morze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty