Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / bodkins18 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / bodkins18 (CC0 domena publiczna)
Za tydzień kolejna runda trójstronnych amerykańsko-ukraińsko-rosyjskich rozmów w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Sobotnie spotkanie w sprawie rozwiązań pokojowych zostało ocenione przez Kijów jako konstruktywne. Nieoficjalnie mówi się jednak o kilku punktach spornych, które stoją na przeszkodzie do wstrzymania działań wojennych.

Po zakończonych w sobotę rozmowach w Emiratach Arabskich nie podano wielu szczegółów, ale portal Axios, powołując się na swoje źródła, napisał, że omawiano rosyjskie roszczenia terytorialne wobec Donbasu, spór dotyczący Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej oraz kroki do deeskalacji działań wojennych.

Nad Dnieprem istnieją obawy, że Kreml wykorzysta kolejny już format rozmów, aby jedynie markować dążenie do porozumienia. Wskazuje się, że Rosja nie rezygnuje ze swego ultimatum, czyli oddania jej całości ukraińskiego Donbasu, ale też wysuwa kolejne żądania.

W sobotę rosyjski MSZ oświadczył, że warunkiem pokoju jest umożliwienie nieograniczonej działalności na Ukrainie rosyjskiej Cerkwi prawosławnej.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty