Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Surowa zima w Szwecji obnaża problemy z odśnieżaniem. Zarząd Dróg w Sztokholmie przyznaje, że reakcja służb była zbyt wolna, a na wielu ulicach zalegają hałdy śniegu, które powinny zostać wywiezione.
Miasto rozważa nałożenie kar finansowych na firmy odpowiedzialne za odśnieżanie. Od początku sezonu zimowego do władz miasta wpłynęło ponad 12 tysięcy skarg od kierowców i pieszych, dotyczących zablokowanych ulic, chodników i przejść. Rośnie liczba wniosków o odszkodowania. Od początku roku do stołecznego przewoźnika SL trafiło pięć i pół tysiąca wniosków o zwrot kosztów za opóźnienia i odwołane kursy. To ponad trzykrotnie więcej niż rok wcześniej.

Władze nie potwierdzają, by zmniejszono budżet na odśnieżanie. Skala skarg i opóźnień wskazuje jednak na niedobory operacyjne, które mogą utrzymywać się, ponieważ zima w Szwecji trwa w najlepsze.

Edycja tekstu: Kamila Kozioł

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty