Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz

Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej. Fot. pixabay.com / apriltan18 (CC0 domena publiczna)
Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej. Fot. pixabay.com / apriltan18 (CC0 domena publiczna)
Prawie trzy tysiące Polaków już wróciło do kraju z Półwyspu Arabskiego. Setki czekają jednak nadal na wydostanie się z zagrożonego wojną regionu.
Trwający od tygodnia konflikt na Bliskim Wschodzie uniemożliwia powroty - wiele lotów jest odwołanych. Dlatego - jak zapowiada polski rząd - będą kontynuowane loty ewakuacyjne dla Polaków. Następny już w sobotę.

Rządowe wsparcie i kolejne loty ewakuacyjne przewidziano dla tych, którzy chcą wydostać się przede wszystkim z miejsc trudno dostępnych, gdzie albo zawieszono do odwołania loty, albo sytuacja robi się na tyle niebezpieczna, że trzeba stamtąd zabrać ludzi. A tak jest w tej chwili w przypadku Kataru.

Stąd, jak zapowiedział minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki, szykowane są loty specjalne.

- Dwa samoloty wojskowe są gotowe do akcji. To będzie kierunek Rijad. Sytuacja w Katarze jest w tej chwili taka, że tam nie ma żadnych lotów, więc dlatego ta ewakuacja jest dla nas priorytetowa - mówi Rutnicki.

Polacy z Kataru zostaną przewiezieni do stolicy Arabii Saudyjskiej autokarami. Podobnie było w przypadku ponad stuosobowej grupy naszych rodaków, którzy potrzebowali pilnej pomocy medycznej i już wrócili do kraju. Trzy autokary przewiozły ich w czwartek nad ranem z Emiratów do Omanu, a stamtąd bezpiecznie wrócili do Warszawy.

Edycja tekstu: Michał Król

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty