Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / adexo_medical (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / adexo_medical (CC0 domena publiczna)
Nie ma i w najbliższym czasie nie będzie obowiązku wożenia apteczek w samochodach. Spekulacje na ten temat ucina ministerstwo infrastruktury.
Niektóre media informowały, że obowiązek ten obowiązuje od dziś. Według wcześniejszych doniesień, za brak apteczki w aucie groziłby wysoki mandat. Jednak wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec powiedział, że prace nad odpowiednim rozporządzeniem dopiero się rozpoczęły i być może zakończą się za kilka miesięcy. Zaznaczył, że apteczki nie będzie trzeba wozić we wszystkich autach.

- Pracujemy nad tym, aby wprowadzić taki obowiązek, co do nowych pojazdów, które są po raz pierwszy rejestrowane w Polsce - powiedział Bukowiec.

Stanisław Bukowiec zaznaczył także, że resort rekomenduje posiadanie apteczki w samochodzie ze względu na fakt, że umożliwia ona udzielenie szybkiej pomocy. Dopóki jednak rozporządzenie nie wejdzie w życie, za jej brak nie będzie kary.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski

Relacja Aleksandra Pszoniaka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty