Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. Pixabay/manfredrichter (CC0 domena publiczna)
Fot. Pixabay/manfredrichter (CC0 domena publiczna)
Kask na głowie dziecka do 16 roku życia, które jedzie rowerem albo hulajnogą, jest od środy obowiązkowy. Nowe przepisy mają chronić najmłodszych przed skutkami wypadków komunikacyjnych.
O taką zmianę prawa zabiegali policjanci i eksperci. Nowe regulacje cieszą się też dużym poparciem społecznym. Powszechnie uważane są za ważne i potrzebne.

- To jak wszędzie za granicą. - Słuszne jest, że muszą zakładać kasę. - Bardzo dobrze. - Tak powinno być. - Dla bezpieczeństwa siebie i innych użytkowników - mówili użytkownicy dróg.

Podkomisarz Paulina Wołczyńska z Mazowieckiej Drogówki przypomina o nowym obowiązku i apeluje do dorosłych, by dbali o bezpieczeństwo dzieci.

- Kask tak naprawdę to jest najlepszą, najprostszą formą, która zabezpiecza głowę, a urazy głowy są najczęstszymi i najgroźniejszymi skutkami wypadków z udziałem hulajnów - dodaje Wołczyńska.

Za brak kasku opiekun dziecka może dostać 100 zł mandat.

Edycja tekstu: Natalia Chodań
Relacja Anny Orzeł [Polskie Radio]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty