Rząd przygotowuje się na rosnące zagrożenie upałami w Polsce. W weekend temperatura ma sięgnąć nawet 40 stopni.
Po posiedzeniu Rady Ministrów rzecznik rządu Adam Szłapka powiedział, że szefowie poszczególnych resortów przedstawili stan przygotowań do tej sytuacji.
- Zbliża się do Polski bardzo intensywna fala upałów, którą należy potraktować bardzo poważnie. Ministrowie zdali relację panu premierowi na posiedzeniu rządu z tego, jak się przygotowują. Tutaj przede wszystkim mowa oczywiście o Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, ale też Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Pracy. Dziś też odbędzie się taka specjalna międzyresortowa narada, tak żeby przed weekendem, kiedy przewidywana jest kulminacja tych upałów, być na wszystko gotowym - powiedział Szłapka.
Obecnie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed upałami obowiązują na zachodzie kraju, na obszarze od Legnicy i Bolesławca do Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Leszna. W kolejnych dniach temperatura i obszar objęty upałami ma rosnąć.
- Zbliża się do Polski bardzo intensywna fala upałów, którą należy potraktować bardzo poważnie. Ministrowie zdali relację panu premierowi na posiedzeniu rządu z tego, jak się przygotowują. Tutaj przede wszystkim mowa oczywiście o Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, ale też Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Pracy. Dziś też odbędzie się taka specjalna międzyresortowa narada, tak żeby przed weekendem, kiedy przewidywana jest kulminacja tych upałów, być na wszystko gotowym - powiedział Szłapka.
Obecnie ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed upałami obowiązują na zachodzie kraju, na obszarze od Legnicy i Bolesławca do Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry i Leszna. W kolejnych dniach temperatura i obszar objęty upałami ma rosnąć.
Edycja tekstu; Natalia Chodań

Radio Szczecin