W prezydenckiej rezydencji w Juracie w sobotę nieformalny szczyt prezydentów Europy Środkowo-Wschodniej. Na Hel przyjechali - na zaproszenie Karola Nawrockiego - prezydent Litwy Gitanas Nauseda, Łotwy - Edgars Rinkevics, Estonii - Alar Karis i Rumunii - Nicuszor Dan.
Kancelaria Prezydenta informuje w mediach społecznościowych, że goście zwiedzili Port Wojenny w Gdyni, a następnie udali się do prezydenckiej rezydencji. Omawiano wspólne stanowiska Polski, Litwy, Łotwy, Estonii i Rumunii przed szczytem NATO w Ankarze, mówiono też o priorytetach współpracy regionalnej oraz w zakresie bezpieczeństwa basenów Morza Bałtyckiego i Czarnego.
Tematem rozmów były też relacje transatlantyckie.
Jak napisano w komunikacie, zaproszeni prezydenci są aktywnymi uczestnikami dyskusji w ramach Bukareszteńskiej Dziewiątki i Inicjatywy Trójmorza.
Edycja tekstu: Jacek Rujna
Tematem rozmów były też relacje transatlantyckie.
Jak napisano w komunikacie, zaproszeni prezydenci są aktywnymi uczestnikami dyskusji w ramach Bukareszteńskiej Dziewiątki i Inicjatywy Trójmorza.
Edycja tekstu: Jacek Rujna

Radio Szczecin