Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: x.com / IMGWmeteo
źródło: x.com / IMGWmeteo
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Zachodnia pozostawać będzie pod wpływem klina Wyżu Azorskiego; słaby wyż będzie również kształtował pogodę nad Bałkanami.
Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów. Płytkie niże będą występowały w obszarze Morza Śródziemnego, nad Półwyspem Iberyjskim i Turcją; również Islandię i obszar położony na północ od tej wyspy obejmie swym wpływem głęboki niż.

Polskę obejmie swoim zasięgiem kolejny niż z chłodnym frontem atmosferycznym, przemieszczający się powoli znad Bałtyku w kierunku wschodnim. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie spadać, po południu na północnym zachodzie kraju zacznie wzrastać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa. Przewiduje się spadek, potem wzrost ciśnienia.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Suma opadu w wielu miejscach od 10 mm do 20 mm, na północy i wschodzie kraju lokalnie do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 17 st. C na północy, lokalnie w centrum i w obszarach podgórskich do 21 st. C na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do około 55 km/h, z kierunków zachodnich, na wybrzeżu północno-zachodni i północny, tylko na północnym wschodzie kraju wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, po południu przechodzący w słaby, zmienny.

W czasie burz porywy wiatru do około 70 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 100 km/h, w Tatrach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie także z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie i północy również burze. Wysoko w Tatrach opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Suma opadu we wschodniej połowie kraju miejscami do 15 mm, w obszarach podgórskich Karpat do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C miejscami na zachodzie do 13 st. C w centrum i na południowym wschodzie; nad morzem od 14 st. C do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h, słabnący nad ranem do 60 km/h.

W piątek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju umiarkowane, okresami duże. Głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Na szczytach Tatr opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Suma opadów we wschodniej Polsce do 15-20 mm. Temperatura maksymalna od 18 st. C na południowym wschodzie do 22 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 14 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza i opady gradu. Prognozowana wysokość opadów do około 20 mm.

Temperatura maksymalna 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burzy możliwe porywy do około 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i także możliwa burza.

Prognozowana wysokość opadów do około 15 mm. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burzy wiatr w porywach do 60 km/h.
W piątek w stolicy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Przelotne opady deszczu i także możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów do około 10 mm.

Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Edycja tekstu: Jacek Rujna

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty