Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem. Fot. CNN Newsource/x-news
Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem. Fot. CNN Newsource/x-news
Ministrowie Finansów grupy euro nie doszli do porozumienia w sprawie Grecji. Ich spotkanie odbyło się w czwartek w Luksemburgu. Na poniedziałek szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał nadzwyczajny szczyt w tej sprawie.
Z końcem miesiąca wygasa program pomocowy dla Grecji, który może być wydłużony, ale trzeba dojść do porozumienia z Atenami - mówił po czwartkowym spotkaniu szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

Materiał: CNN Newsource/x-news

Zagrożona bankructwem Grecja od miesięcy prowadzi negocjacje z Komisją Europejską czy Międzynarodowym Funduszem Walutowym, które domagają się reform strukturalnych w zamian za odblokowanie kolejnej transzy pomocy w wysokości ponad siedmiu miliardów euro.

Grecji grozi niemal natychmiastowa niewypłacalność, jeśli szybko nie otrzyma pieniędzy, ale warunki tej pomocy, przedstawione przez Europę, nie podobają się Atenom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty