Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Takich zmian domagali się rolnicy protestujący w tym roku w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Takich zmian domagali się rolnicy protestujący w tym roku w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Tylko rolnicy, a nie jak teraz także spółki, kupią polską ziemię - taki projekt nowelizacji ustawy opublikowało w internecie Prawo i Sprawiedliwość. Przepisy mają zapobiec wyprzedaży gruntów zagranicznym firmom.
Projekt zawiera forsowaną od dawna przez PiS zasadę, że ziemię będą mogli kupić tylko rolnicy indywidualni, którzy sami prowadzą gospodarstwo. Przez 10 lat nie będą też mogli jej sprzedać. Ma to wyeliminować z rynku tzw. "słupy", czyli podstawionych ludzi skupujących nieruchomości na rzecz cudzoziemców. Ich działalność była powodem wielu rolniczych protestów, głównie w Szczecinie i regionie.

Poprzedni Sejm przyjął ustawę PSL, mającą zabezpieczyć ziemię. Posłowie PiS byli za, ale już wtedy zapowiedzieli, że gdy wygrają wybory zaostrzą przepisy.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy projekt trafi do Sejmu, nie ma nawet daty pierwszego posiedzenia. Termin wyznaczy prezydent Andrzej Duda, ostatni możliwy to 24 listopada.
Relacja Natalii Skawińskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty