Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną w piątek po południu strajk - podaje portal tvn 24 biznes i świat. Fot. www.wikipedia.org / Wo st 01
Stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną w piątek po południu strajk - podaje portal tvn 24 biznes i świat. Fot. www.wikipedia.org / Wo st 01
Stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną w piątek po południu strajk - podaje portal tvn 24 biznes i świat.
Ośmiodniowa akcja obejmie początkowo lotniska we Frankfurcie nad Menem i Düsseldorfie.

Port lotniczy w Monachium będzie do niedzieli wyłączony ze strajku ze względu na kończące się jesienne ferie w Bawarii. Spór o umowę zbiorową trwa od prawie dwóch lat. Przedmiotem sporu są m.in. płace 19 tys. pracowników oraz system przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Kierownictwo Lufthansy oferuje nowo zatrudnianym pracownikom gorsze warunki emerytalne od tych, które mają obecnie pracujący stewardzi i stewardesy.

To kolejny cios dla Lufthansy. W minionych dwóch latach 13 razy strajkowali piloci niemieckich linii, domagając się wyższych płac i zachowania korzystnego dla nich systemu wcześniejszych emerytur.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty