Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zapewnienie dostępu do darmowych leków dla seniorów to jeden z priorytetów nowego ministra zdrowia - Konstantego Radziwiłła. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zapewnienie dostępu do darmowych leków dla seniorów to jeden z priorytetów nowego ministra zdrowia - Konstantego Radziwiłła. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zapewnienie dostępu do darmowych leków dla seniorów to jeden z priorytetów nowego ministra zdrowia - Konstantego Radziwiłła.
Planowane rozwiązania to utworzenie specjalnej listy refundacyjnej. Prace nad projektem ustawy są w fazie wstępnej.

W komunikacie przesłanym do naszej redakcji Danuta Jastrzębska Naczelnik Wydziału Obsługi Mediów w resorcie zdrowia pisze, że leki, które będą przysługiwały osobom po 75. roku życia, znajdą się na odrębnym wykazie listy refundacyjnej. Lista będzie oznaczona kategorią "S".

Jak zaznacza, na początku będą to najtańsze leki, a spośród leków droższych - te, które stosuje się przede wszystkim u osób starszych. Nie podaje, jakie preparaty konkretnie będą darmowe.

Według resortu zdrowia, wpisanie leków dla seniorów na specjalą listę będzie ograniczało nadużycia. Lista ma być poszerzana i jak pisze w komunikacie Jastrzębska, nie wykluczone, że w przyszłości osoby w wieku 75+ dostaną wszystkie leki za darmo, tak jak dziś inwalidzi wojenni.

Do otrzymania bezpłatnych leków będzie uprawniał numer PESEL, a recepty na nie będą wystawiać tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Szczegóły zostaną przekazane do publicznej wiadomości w toku konsultacji społecznych prawdopodobnie jeszcze w tym roku.
Relacja Moniki Bielik.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty