Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Reklama  
Zobacz

Trzy miliony ciężarówek przewiozły na swoich pokładach promy Unity Line. Trzymilionowy TIR trafił na prom Wolin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Trzy miliony ciężarówek przewiozły na swoich pokładach promy Unity Line. Trzymilionowy TIR trafił na prom Wolin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Trzy miliony ciężarówek przewiozły na swoich pokładach promy Unity Line. Trzymilionowy TIR trafił na prom Wolin.
W ubiegłym roku spółka Unity Line przewiozła 5-milionowego pasażera. Teraz na prom Wolin trafiła trzymilionowa ciężarówka, która wiozła prefabrykowany dom. Pojazd prowadził Paweł Stefaniak z Grabówna, który jeździ samochodami ciężarowymi już sześć lat. Od roku korzysta z usług promów Unity Line. Kierowca na promie został przywitany wielkim tortem. Otrzymał też bilet dla dwóch osób na rejs okrężny promami Unity Line.

Przewozy na linii ze Świnoujścia do Szwecji rosną o 10 procent rocznie. Promy Unity Line są bardzo dochodowe. Z koniunktury na tym rynku korzysta Polska Żegluga Morska, do której należy spółka Unity Line. Pomaga to największemu polskiemu armatorowi przetrwać kryzys, który dotkną rynek przewozów masowych.

Unity Line działa już 20 lat. Dysponuje dziś siedmioma promami. Wolin może jednorazowo zabrać na swój pokład 90 ciężarówek.
Relacja Grzegorza Gibasa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty