Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Protest przeciwko budowie fermy norek w Samlinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Protest przeciwko budowie fermy norek w Samlinie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Niemal 70 procent Polaków jest za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futra - wynika z badań GfK zleconych przez Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva.
Fundacja opublikowała raport, z którego wynika, że lisy, jenoty czy norki w hodowlach mają złe warunki życia, kontrole weterynaryjne są niewystarczające, a norki uciekają z klatek i stanowią zagrożenie dla rodzimych ptaków. Z kolei Polski Związek Hodowców Zwierząt Futerkowych zapewnia, że jego członkowie spełniają wszystkie warunki zarówno krajowe jak i unijne.

W poprzedni weekend w Golczewie protestowali okoliczni mieszkańcy - a nawet władze gminy. We wsi Samlino hodowlę norek buduje Holender, który biznesu nie mógł prowadzić we własnym kraju.
Relacja Natalii Żyto (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty