Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Do północy firmy i instytucje mogą składać oświadczenia potwierdzające status odbiorcy końcowego. Złożenie tego dokumentu pozwoli mikro- i małym przedsiębiorstwom, a także instytucjom publicznym i szpitalom uniknąć podwyżek cen prądu.
Jak wyjaśnia ministerstwo energii, ponieważ termin ustawowy wypadł w sobotę oświadczenia złożone w poniedziałek - zgodnie z Kodeksem Cywilnym - również będą akceptowane.

W oświadczeniu potwierdzającym status odbiorcy końcowego należy wpisać wszystkie punkty poboru energii. Dokument musi być podpisany przez osobę uprawnioną do reprezentowania firmy. Jeżeli oświadczenie podpisuje pełnomocnik, należy dołączyć pełnomocnictwo.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że brak oświadczenia sprawi, że w drugim półroczu firmy i instytucje mogą więcej zapłacić za prąd. Dodał, że szczególnie mocno podwyżki mogą być odczuwalne dla większych instytucji, między innymi szpitali.

Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, czyli tak zwana ustawa o cenach prądu, utrzymuje w 2019 roku ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo tylko gospodarstwom domowym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty