Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Krzysztof Tchórzewski mówił, że wśród tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, jest między innymi wielu rolników korzystających z dwóch taryf. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Krzysztof Tchórzewski mówił, że wśród tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, jest między innymi wielu rolników korzystających z dwóch taryf. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Minister energii Krzysztof Tchórzewski zachęca przedsiębiorców i instytucje, które jeszcze nie złożyły oświadczenia potwierdzającego status odbiorcy końcowego energii elektrycznej do dopełnienia tej formalności.
W TVP Info minister przypomniał, że po zmianie ustawy, termin upływa 13 sierpnia. Podkreślił, że złożenie dokumentu pozwoli uniknąć podwyżek cen prądu w tym roku.

Krzysztof Tchórzewski mówił, że wśród tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, jest między innymi wielu rolników korzystających z dwóch taryf. Chodzi o rolników, którzy mają w domu taryfę G, czyli regulowaną i mają osobno taryfę C, która jest umowna - według której rozliczane są na przykład duże obory, chlewnie. Jak mówił minister, z punktu widzenia są wówczas przedsiębiorcami. - Ci rolnicy powinni się zgłaszać, bo im się z tego tytułu należą spore rekompensaty, gdyż zużywają dużo energii elektrycznej na urządzenia - dojarki, podajniki paszy itp. - podkreślił Krzysztof Tchórzewski.

Szef resortu energii mówił, że nie wpłynęły jeszcze także oświadczenia kilku procent samorządów. Minister przypomniał, że dokument powinny złożyć też szkoły, przedszkola, żłobki i domy pomocy społecznej prowadzone przez zakony. Zwrócił także uwagę, że w wielu parafiach wprawdzie dom parafialny jest w taryfie G, ale sam kościół w taryfie C i w związku z tym warto się zgłosić do dostawcy energii.

Krzysztof Tchórzewski przypomniał, że na mocy ustawy gospodarstwa domowe zapłacą tyle, ile w ubiegłym roku. Ich właściciele nie muszą w tej sprawie podejmować żadnych działań.
Krzysztof Tchórzewski mówił, że wśród tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, jest między innymi wielu rolników korzystających z dwóch taryf.
Szef resortu energii mówił, że nie wpłynęły jeszcze także oświadczenia kilku procent samorządów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty