Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Delphina_Angua (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Delphina_Angua (CC0 domena publiczna)
Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje w środę o wysokości stóp procentowych w Polsce. Poziom stóp ma znaczenie dla oprocentowania kredytów i lokat w złotych.
Ekonomista Jarosław Janecki ze Szkoły Głównej Handlowej uważa, że stopy procentowe zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie. Ekspert wyjaśnia, że obecny poziom inflacji nie jest argumentem przemawiającym za zmianą wysokości stóp.

We wtorek Główny Urząd Statystyczny poinformował, że według wstępnych obliczeń ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły we wrześniu o 2,6 procent licząc rok do roku.

Jarosław Janecki uważa, podczas kilku następnych posiedzeń członkowie Rady również nie zmienią wysokości stóp.

Podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty