Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Urząd Miasta w Nowogardzie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Miasta w Nowogardzie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Podatek transportowy w gminie Nowogard w dół. Tak zdecydowała w środę rada miasta. Przedsiębiorcy, którzy mają firmy transportowe na terenie gminy, zapłacą od 50 do 70 procent mniej niż dotychczas.
Trzeba wykorzystać drogi krajowe S3, która przechodzi przez powiat i S6, która przechodzi przez gminę.

- Tworząc odpowiednie warunki można ściągnąć do Nowogardu kolejnych przedsiębiorców - mówi przewodniczący rady miasta Marcin Nieradka. - Mam nadzieję, że ta uchwała doprowadzi do tego, że przedsiębiorcy spoza terenu gminy Nowogard zarejestrują swoje firmy na terenie gminy Nowogard.

Obniżka podatku transportowego to efekt koalicyjnego porozumienia radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz klubu Nowa.

- Tym samym podatek transportowy w Nowogardzie jest najniższy, jaki dopuszcza ustawa - mówi wiceprzewodnicząca rady Jowita Pawlak. - Jako grupa radnych myślimy, że to będzie miało pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstw związanych z transportem.

W poprzedniej kadencji radni miasta Biały Bór zmniejszyli do minimum podatek transportowy, czego efektem był wzrost zarejestrowanych ciężarówek i większe dochody w budżecie.
- Tworząc odpowiednie warunki można ściągnąć do Nowogardu kolejnych przedsiębiorców - mówi przewodniczący rady miasta Marcin Nieradka.
- Tym samym podatek transportowy w Nowogardzie jest najniższy, jaki dopuszcza ustawa - mówi wiceprzewodnicząca rady Jowita Pawlak.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty