Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / un-perfekt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / un-perfekt (CC0 domena publiczna)
W Stanach Zjednoczonych trwa szaleństwo związane z Czarnym Piątkiem. Pozostaje on już teraz tylko z nazwy, gdyż tak naprawdę największe sklepy w USA duże bonifikaty oferują do końca weekendu, a nie jak w przeszłości to bywało tylko do piątku włącznie.
Największe sieci handlowe w USA swoje sklepy otwierają już w czwartek, jeszcze podczas celebrowanego przez Amerykanów Święta Dziękczynienia. W ostatnich latach największe coroczne wyprzedaże związane z Black Friday zostały przedłużone do końca tygodnia. W tym czasie przeróżne artykuły od elektroniki, odzież czy biżuterie przecenione są średnio o 20 procent. Przeceny są wyższe do około 37 procent w czwartek i na początek wyprzedaży w Black Friday.

Według wstępnych szacunków, w ostatnich dwóch dniach Amerykanie wydali 8 miliardów dolarów. W USA to początek sezonu świątecznego, potrwa on do końca grudnia, podczas którego mieszkańcy USA, przede wszystkim na prezenty, przeznaczą ponad 600 miliardów dolarów.

Niestety rywalizacja o najwięcej przecenione towary w USA w tym czasie często przeradza się w bijatyki, a nawet strzelaniny. W ostatniej dekadzie z tego powodu zmarło 10 osób, a 111 zostało poważnie rannych.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty