Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Polska Food Festiwal. Fot. twitter.com/PremierRP
Polska Food Festiwal. Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski otworzyli w sobotę w Brukseli drugi Polska Food Festival. Celem wydarzenia organizowanego przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy Unii Europejskiej w Brukseli jest promocja polskiej żywności.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że inicjatywie wspierającej polskie produkty towarzyszy również promocja kultury naszego kraju. W ocenie premiera, takie wydarzenie to ciekawa oferta dla obcokrajowców.

- Tak jak polskie jedzenie smakuje, to żadne na świecie nie jest takie dobre. Oprócz wszystkich nowinek regionalnych, o których się tutaj dowiedzieliśmy, spotkaliśmy też osoby, które zarejestrowały się w rolniczym handlu detalicznym. To sposób prowadzenia działalności gospodarczej, promocji regionalnych produktów, który jest najbardziej korzystny dla obywateli - powiedział premier.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że dowodem na wysoką jakość polskich produktów są wyniki eksportu. Jego wartość ma przekroczyć w tym roku ponad 30 miliardów euro.

- Stajemy się bardzo liczącym się już graczem, czy zaopatrzeniowcem świata. Tak rozumiemy rolę polskiego rolnictwa, rolę związaną z wyżywieniem ludzkości, z tym, że kraje leżące w umiarkowanej strefie klimatycznej, o dobrych warunkach tak jak Polska mają pewnego rodzaju obowiązek - dodał minister rolnictwa.

Inicjatywę Polska Food Festiwal wspierają Polska Organizacja Turystyczna i Instytut Polski w Brukseli. W trakcie festiwalu polscy producenci żywności prezentują swoje wyroby, a samo wydarzenie łączy tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z koncertami, zimowymi warsztatami dla dzieci i innymi atrakcjami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty