Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Urząd Miasta w Nowogardzie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Urząd Miasta w Nowogardzie. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Podatek od nieruchomości w Nowogardzie będzie niższy. Tak zdecydowali w piątek miejscy radni.
Średnio obniżka wyniesie kilka procent, najwięcej skorzystają na niej przedsiębiorcy. Gmina musi być bogata, bogactwem swoich obywateli.

- Liczy się każda złotówka w portfelu mieszkańców i przedsiębiorców - argumentuje przewodniczący rady miasta Marcin Nieradka. - To jest uchwała prospołeczna, która ma za zadanie obniżyć wydatki mieszkańców Nowogardu. Jest to uchwała skierowana przede wszystkim do miejscowych przedsiębiorców mająca zmniejszyć koszty funkcjonowania ich przedsiębiorstw.

Wiceprzewodnicząca rady miasta Jowita Pawlak liczy, że niskie podatki sprawią, że Nowogard stanie się bardziej atrakcyjnym miastem. - Chcielibyśmy, żeby każdy mieszkaniec dobrze się tu czuł i wracał, bo z tego co wiemy, to sporo mieszkańców wyrejestrowało swoją działalność z gminy Nowogard - mówi Pawlak.

W ostatnim czasie radni w Nowogardzie obniżyli również podatek transportowy.
- Liczy się każda złotówka w portfelu mieszkańców i przedsiębiorców - argumentuje przewodniczący rady miasta Marcin Nieradka.
Wiceprzewodnicząca rady miasta Jowita Pawlak liczy, że niskie podatki sprawią, że Nowogard stanie się bardziej atrakcyjnym miastem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty