Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 1966666 (CC0 domena publiczna)
Białoruski koncern naftowy poinformował, że kontynuuje rozmowy z rosyjskimi partnerami w celu zawarcia porozumień na dostawy ropy. Jednak na razie umowy nie zostały podpisane.
Koncern "Biełnieftiechim" w wydanym oświadczeniu pisze, że powstała sytuacja "nie jest dobrym etapem współpracy ekonomicznej z rosyjskimi partnerami". Zapewnia jednak, że białoruskie rafinerie pracują "normalnym rytmem".

Niezależne białoruskie media informują, że Białoruś i Rosja znalazły tymczasowe rozwiązanie sytuacji. Są nim jednorazowe dostawy rosyjskiej ropy do białoruskich rafinerii poprzez niezależnych dostawców. Chodzi o zwiększenie rezerw surowca na czas prowadzonych rozmów.

Tymczasem, jak informuje gazeta "Nasza Niwa", Litwa wyraziła gotowość przewozu ze swojego portu w Kłajpedzie koleją na Białoruś do 3 milionów ton ropy rocznie.

To połowa zapotrzebowania Białorusi na własne potrzeby. Białoruskie rafinerie normalnie przerabiają co prawda około 22 milionów ton rosyjskiej ropy rocznie, ale większość uzyskanych paliw jest eksportowana.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty