Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Szczecinie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mały ZUS Plus dla przedsiębiorców to rozszerzenie programu Mały ZUS, dzięki czemu więcej firm będzie mogło skorzystać z niższych składek na ubezpieczenia społeczne.
Ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodów. Ministerstwo Rozwoju szacuje, że ich oszczędności z tego tytułu wyniosą blisko miliard 300 milionów rocznie. Dzięki temu miesięcznie w kieszeniach najmniejszych przedsiębiorców zostanie średnio kilkaset złotych.

Do Małego ZUS-u Plus można zgłaszać się od soboty do 2 marca. Od 1 lutego z "małego ZUS-u" będzie mógł skorzystać przedsiębiorca, którego przychód z poprzedniego roku nie przekroczył 120 tysięcy złotych.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych profesor Gertruda Uścińska powiedziała, że w wyliczeniu nowej podstawy wymiaru składek pomoże przedsiębiorcy kalkulator ZUS na stronie eSkładka.pl.

Ministerstwo Rozwoju szacuje, że z Małego ZUS-u Plus będzie mogło skorzystać około 320 tysięcy najmniejszych przedsiębiorców.

Można z niego korzystać maksymalnie przez 36 miesięcy w ciągu ostatnich 60 miesięcy prowadzenia firmy. Ulga nie dotyczy składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty