Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Już od 1 marca rolnicy będą mogli składać oświadczenia zamiast wniosku o dopłaty. Dokument potwierdza brak zmian we wniosku o przyznanie płatności za 2020 rok w stosunku do ubiegłego roku.
Agnieszka Follecher z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi, że oświadczenie mogą złożyć rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w ubiegłym roku powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 hektarów. Muszą ubiegać się też w tym roku o te same płatności, co w roku 2019.

Chodzi o jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec, płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu, płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020), wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013), premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Oświadczenia będzie można składać do 15 kwietnia. Natomiast wnioski o płatności bezpośrednie będzie można składać od 15 marca. O dopłaty w Polsce wnioskuje ponad milion trzysta tysięcy rolników rocznie.
Agnieszka Follecher z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówi, że oświadczenie mogą złożyć rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w ubiegłym roku powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 hektarów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty