Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / jarmoluk (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / jarmoluk (CC0 domena publiczna)
Rządowy projekt tak zwanej tarczy antykryzysowej zakłada między innymi obniżenie o 90 procent czynszów dla najemców lokali i wysp w galeriach handlowych. Wśród rozwiązań, o których w piątek dyskutują posłowie, jest też uelastycznienie czasu pracy.
Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek podkreśla, że niższy czynsz to znaczna ulga dla handlowców. Jednocześnie ekspertka wskazuje, że jeśli galerie handlowe będą zamknięte dłużej, pojawi się ryzyko bankructwa ich właścicieli.

W rządowym pakiecie znalazł się też projekt uelastycznienia czasu pracy. Pozwoli to między innymi na wydłużenie do 12 godzin dobowego wymiaru czasu pracy. Monika Kurtek podkreśla, że takie rozwiązanie będzie użyteczne wówczas, kiedy przedsiębiorstwa znów zaczną produkować.

Wśród zmian zapisanych w projekcie znalazło się też opóźnienie wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w średnich firmach. W rządowych projektach jest też mowa o zniesieniu części przepisów wynikających z zakazu handlu w niedziele. Chodzi o możliwość przyjęcia towaru i wyłożenie go na półki w sklepie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty