Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo funduszy i polityki regionalnej przygotowało projekt ustawy, która ułatwi prowadzenie i rozliczanie inwestycji przedsiębiorcom korzystającym z funduszy europejskich w czasie pandemii koronawirusa.
To dokument dotyczący szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 roku.

Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że są dwa podstawowe cele tej ustawy.

- Po pierwsze, większa elastyczność dla beneficjentów, którzy będą mogli dokończyć rozpoczęte projekty. Po drugie, dostępne fundusze zostaną ukierunkowane na zwalczanie koronawirusa i ograniczanie jego niepożądanych skutków dla gospodarki - podkreśliła Jarosińska-Jedynak.

Oprócz projektu specustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych ministerstwo funduszy i polityki regionalnej przygotowało też rekomendacje dla instytucji i beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty