Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że bezpieczeństwo żywnościowe Polskie jest zasługą polskich rolników. W TVP 1 prezydent podkreślał, że znaczna większość naszej żywności pochodzi z produkcji krajowej.
Andrzej Duda zwrócił uwagę, że bezpieczeństwo żywnościowe kraju jest bardzo ważne, zwłaszcza w czasach kryzysu epidemicznego.

- Mamy dzisiaj epidemię, granice pozamykane, często pojawiają się problemy z transportem, a przeciętna polska rodzina się tym nie martwi. Na początku było nieduże zawirowanie, przez dwa-trzy dni w niektórych sklepach można było zobaczyć puste półki. Ale zaraz się okazało, że żywności nie brakuje i wrócił spokój - mówił prezydent.

Dodał, że jest to zasługa ludzi pracujących na roli. Przypomniał także, że znaczna część produkowanej w Polsce żywności jest sprzedawana na eksport.

- Dostarczmy bardzo dobrej jakości żywność na cały świat. To nie tylko podnosi nasze PKB, ale także buduję markę Polski na świcie - mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił również, że wszystkie odszkodowania za zeszłoroczną suszę będą w pełni wypłacone. Podkreślił, że pieniądze zostały już wypłacone 90 procentom gospodarstw rolnych, które się o nie ubiegały. Za ubiegłoroczną suszę rolnikom wypłacono w sumie 230 milionów złotych. Kolejna transza środków na ten cel wynosi 280 mln zł.

- To są ogromne kwoty. Po raz pierwszy taka pomoc w związku z klęską żywiołową zostanie wypłacona gospodarstwom rolnym - mówił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że aby przeciwdziałać suszy rząd opracował program polityki hydrologicznej, który zakłada tworzenie zbiorników retencyjnych w całej Polsce. Zwrócił uwagę, że potrzeba nam także akcji edukacyjnej, która będzie promowała wśród Polaków dobre nawyki, służące oszczędzaniu wody.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty