Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło platformę internetową "Anti-Covid Offer by Polish Business", która ma pomóc polskim eksporterom w czasie pandemii.
W czasie, gdy wiele łańcuchów dostaw zostało przerwanych, platforma ma umożliwić polskim firmom eksportowanie towarów na nowe rynki. Chodzi o szczególnie o produkty najbardziej potrzebne w czasie pandemii, na przykład żywność, sprzęt medyczny i środki do dezynfekcji.

Jak mówi wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, zgromadzono już kilkadziesiąt ofert.

- Udało nam się na przykład uzyskać zgodę na eksport polskich produktów mięsnych do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, to jest bardzo ważny rynek. Zachęcamy przedsiębiorców do tego, by skorzystali z możliwości zdobycia nowych rynków w tej trudnej sytuacji - dodaje wiceminister.

Paweł Jabłoński zaznacza, że Polscy dyplomaci za granicą od początku wspierają walkę z pandemią.

- Śledzą rozwój leków i szczepionek, pomagając polskim firmom za granicą i organizują dostawy sprzętu do Polski. W 49 krajach uczestniczyliśmy w tym procesie, w ciągu ostatnich tygodni odbyło się do Polski siedemdziesiąt dużych transportów. Dzięki temu dzisiaj możemy powiedzieć, że nasza służba zdrowia ma tego sprzętu pod dostatkiem - mówi wiceminister.

Więcej informacji na temat platformy internetowej dla polskich eksporterów znajduje się na stronie MSZ.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty