Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Północna Izba Gospodarcza. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Północna Izba Gospodarcza. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Północna Izba Gospodarcza podpisała umowę o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu.
Dzięki temu przedsiębiorcy mają mieć łatwiejszy dostęp do pomocy, jaką agencja oferuje w dobie kryzysu związanego z epidemią.

- Dzisiaj Agencja Rozwoju Przemysłu to nie tylko przemysł wielki, ale też sektor mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, to bardzo ciekawe instrumenty finansowe, to wsparcie przedsiębiorców w spłatach leasingów, w pożyczkach obrotowych i inwestycyjnych... Ta współpraca jest przez nas pożądana - mówi Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Agencja Rozwoju Przemysłu otworzyła Centrum Obsługi Przedsiębiorców, które obsługuje małe i średnie firmy z województw wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

- Od paru miesięcy członkiem naszej Izby jest Bank Gospodarstwa Krajowego, który wchodzi w skład grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. To współpraca obopólnie korzystna, bo i te instytucje potrzebują dotarcia do przedsiębiorców, którzy potrzebują środków obrotowych, inwestycyjnych. Z drugiej strony my, jako zrzeszenie przedsiębiorców również potrzebujemy współpracy z takimi inwestycjami - podkreślił dyr. Wolny.

Niedawno Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie podpisała umowy o współpracy z Krajową Izbą Skarbową i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
Ta współpraca jest przez nas pożądana - mówi Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.
To współpraca obopólnie korzystna, bo i te instytucje potrzebują dotarcia do przedsiębiorców, którzy potrzebują środków obrotowych, inwestycyjnych. Z drugiej strony my, jako zrzeszenie przedsiębiorców również potrzebujemy współpracy z takimi inwestycjami - podkreślił dyr. Wolny.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty