Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pcdazero (CC0 domena publiczna)
Szef stowarzyszenia przemysłowców włoskich Carlo Bonomi skrytykował rząd za strategię w walce z gospodarczymi skutkami pandemii i opóźnienia w realizacji obiecanej pomocy.
Premier Giuseppe Conte spotkał się z przedstawicielami włoskich przedsiębiorców. Spotkanie odbyło się w ramach trwających od soboty rządowych konsultacji z przedsiębiorcami, organizacjami społecznymi i ekspertami. Owocem tych rozmów ma być plan wyjścia kraju z kryzysu spowodowanego pandemią.

Carlo Bonomi powiedział, że dotychczasowe kroki podjęte przez rząd budzą poważne wątpliwości. Zwrócił uwagę na to, że to przedsiębiorcy, a nie państwo, wypłacają większość zasiłków swoim pracownikom. Zauważył, że firmy mają trudności z uzyskaniem kredytów gwarantowanych przez rząd, a skarb państwa i administracja publiczna nie wywiązują się ze swoich finansowych zobowiązań wobec przedsiębiorców.

Stowarzyszenie firm budowlanych poinformowało tymczasem, że obroty w branży spadły o jedną trzecią i 300 tysiącom pracowników grozi bezrobocie.
Relacja Piotra Kowalczuka (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty