Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym czeka na podpis prezydenta. Rola zaś utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej związanej z Bonem przypadła Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych - podkreśla prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.
Wyjaśnia, że aby skorzystać z bonu, osoba uprawniona będzie musiała założyć profil na PUE ZUS, zalogować się i aktywować bon. ZUS przekaże bon za pomocą SMS na wskazany numer telefonu lub drogą e-mailową.

Prezes Uścińska przypomina, że bon będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500+". Bon turystyczny wynosi 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł na dziecko niepełnosprawne. Za pomocą bonu Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 roku i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Prawo do bonu będzie ustalać Polska Organizacja Turystyczna za pomocą systemu udostępnionego przez ZUS oraz na podstawie informacji z bazy danych ministerstw rodziny, pracy i polityki społecznej m.in. dotyczących programu "Rodzina 500+".

Informacje na temat bonu będzie można uzyskać na specjalnie tworzonej do tego celu infolinii a także w placówkach ZUS, które udzielą wsparcia w zakresie uzyskania dostępu do PUE - zaznaczyła profesor Gertruda Uścińska..
Rola zaś utworzenia, dostosowania i utrzymania infrastruktury informatycznej związanej z Bonem przypadła Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych - podkreśla prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.
Prezes Uścińska przypomina, że bon będzie przysługiwać osobom pobierającym świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu "Rodzina 500+".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty