Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja ostrzega przed wyłudzeniami na bon turystyczny. Oszuści, podając się za właścicieli pensjonatów, proszą o dokonanie niewielkiej wpłaty celem dokonania rezerwacji w ramach bonu turystycznego.
Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, inspektor Mariusz Ciarka, w rozmowie z TVP Info powiedział, że bony turystyczne to nowe rozwiązanie, które praktycznie jeszcze nie weszło do użytku.

Inspektor przypomniał, że z bonu będzie można skorzystać za pomocą strony internetowej, przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Musimy tam wypełnić krótki formularz i następnie będzie wskazana bardzo długa lista placówek, gdzie będziemy mogli korzystać z tych bonów, a więc każdy telefon, na obecnym etapie, jeżeli otrzymamy od osoby, która podaje się za przedstawiciela, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy konkretnej placówki, gdzie mamy wypocząć, czy ministerstwa, to potencjalny oszust. Nie wierzmy w to i nie przelewajmy żadnych pieniędzy. Ten bon turystyczny to nieodpłatne narzędzie - podkreśla Ciarka.

Oszuści próbują w ten sposób wyłudzić również nasze dane osobowe. Ciarka powiedział, że osoby, które dostają podejrzane telefony, mogą złożyć zawiadomienie o przestępstwie pod numerem 112 albo na komendzie policji.
Inspektor Mariusz Ciarka przypomniał, że z bonu będzie można skorzystać za pomocą strony internetowej, przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty