Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Kryzys na amerykańskim rynku pracy spowodowany epidemią koronawirusa nie słabnie. W minionym tygodniu milion czterysta tysięcy Amerykanów złożyło wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. To wielokrotnie więcej niż przed kryzysem.
Pandemia koronawirusa wywołała wstrząs na amerykańskim rynku pracy. W ostatnim tygodniu marca prawie 7 milionów Amerykanów zgłosiło się po zasiłki dla bezrobotnych. Od tego czasu liczba nowych wniosków stopniowo spadała. Poprzedni tydzień, po raz pierwszy od wybuchu epidemii, przyniósł wzrost liczby nowych wniosków o zasiłki o ponad 100 tysięcy. Ekonomiści tłumaczą ten fakt rosnącą liczbą infekcji i przywracaniem restrykcji w wielu miejscach na południu Stanów Zjednoczonych.

Według danych Departamentu Pracy, ponad 30 milionów Amerykanów korzysta obecnie z różnych form pomocy bezrobotnym. Większość otrzymuje dodatkowo 600 dolarów tygodniowo w ramach federalnego pakietu antykryzysowego, dzięki czemu miliony bezrobotnych pobierają zasiłki wyższe niż wysokość ich wcześniejszego wynagrodzenia. Republikanie chcą ograniczyć wysokość dopłat, ponieważ pracodawcy skarżą się, że wielu bezrobotnym nie opłaca się powrót do pracy.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty