Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Polski Bon Turystyczny ma działać od 1 sierpnia, dzień wcześniej ruszy rejestracja przez internet. źródło: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/bon-turystyczny-odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania
Polski Bon Turystyczny ma działać od 1 sierpnia, dzień wcześniej ruszy rejestracja przez internet. źródło: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/bon-turystyczny-odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania
Od soboty przedsiębiorcy mogą rejestrować się do programu Polski Bon Turystyczny w platformie PUE ZUS.
Program jest formą wsparcia dla krajowej branży turystycznej oraz polskich rodzin. Do rejestracji mogą przystąpić przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski - podkreśla wiceminister rozwoju, Andrzej Gut-Mostowy. Dodaje, że rządowi zależy na tym, by zachęcić Polaków do podróżowania po kraju, i że wierzy, iż te działania pomogą odrodzić ruch turystyczny w Polsce. Wiceminister podkreślił, że branża turystyczna szczególnie ucierpiała na skutek pandemii koronawirusa.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przystąpić do programu, będą mogli za pośrednictwem PUE ZUS złożyć oświadczenie, dzięki czemu zostaną wpisani na listę podmiotów turystycznych, prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Lista będzie opublikowana na stronach internetowych - www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel - wyjaśnia prezes POT Robert Andrzejczyk.

- Zainteresowanie jest ogromne - mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Dodał, że jest wiele zapytań i cieszy to, iż uruchomiona została w ZUS specjalna całodobowa infolinia. Pod numerem telefonu 22 11 22 111 mogą uzyskać informacje zarówno przedsiębiorcy, którzy będą świadczyć usługi w ramach bonu, jak i rodzice, którzy chcą, by ich dzieci z tego bonu skorzystały. Rodzice pytają między innymi o to, czy trzeba złożyć wniosek o przyznanie bonu. Żadnych wniosków składać nie trzeba - wyjaśnia Robert Andrzejczyk. Tłumaczy, iż prawo do bonu będzie ustalane przez Polską Organizację Turystyczną na podstawie danych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. POT będzie wyjaśniała sprawy związane z uprawnieniami do bonu oraz z uprawnieniami podmiotów turystycznych. Opublikuje także na stronie internetowej listę przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, za których usługi można płacić bonem. Obsługa zaś bonu będzie odbywać się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, których biznesy szczególnie ucierpiały z powodu pandemii pytają, jak szybko wpłyną na ich konta przelewy za skorzystanie z usług przez dzieci, których rodzice otrzymają Bon. Prezes Robert Andrzejczyk wyjaśnia, że przelewy będą trafiały z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej w ciągu 14 dni od dokonania u nich płatności bonem.

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy "Rodzina 500+". Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500+ im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Aby skorzystać z bonu, rodzice i opiekunowie także muszą zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS-u. Świadczenie ma być aktywne od 1 sierpnia, 31 lipca ruszy rejestracja dla odbiorców.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty