Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Boeing 737 MAX. Fot. www.boeing.com
Boeing 737 MAX. Fot. www.boeing.com
Amerykański Boeing uzyskał zlecenie na sprzedaż modeli samolotów 737 MAX. Co ciekawe złożył je polski przewoźnik czarterowy Enter Air. O całej sprawie szeroko piszą media w Stanach Zjednoczonych.
Boeing wciąż oczekuje na zezwolenie amerykańskiego rządu, aby modele te ponownie mogły wznieść się w powietrze. Badania ekspertów dowiodły, że katastrofy w Indonezji i Etiopii, w których brały udział 737 MAX mają ze sobą wspólne cechy. Chodzi o błędy w systemach oprogramowania tych maszyn. Z tego powodu na całym świecie modele te w marcu 2019 roku zostały uziemione do odwołania.

Linie lotnicze w tym roku anulowały 400 zamówień od Boeinga ze względu na pandemię. Amerykańskie media informują jednak teraz, że polski przewoźnik Enter Air zamówił właśnie dwa tego typu modele z opcją zakupienia kolejnych. "Transakcja ta podkreśla zaufanie do nas jako firmy produkującej samoloty" - czytamy w oficjalnym komunikacie amerykańskiego przewoźnika.

Jest to pierwsze zamówienie 737 MAX od listopada 2019 roku. Enter Air otrzyma rekompensatę za obecne uziemienie. Szczegóły umowy pozostają jednak poufne. Obie strony zgodziły się również na zmieniony harmonogram dostaw w odpowiedzi na obecne spowolnienie w lotnictwie.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty