Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. www.eecpoland.eu/pl
Fot. www.eecpoland.eu/pl
W Katowicach rozpoczyna się Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie, początkowo zaplanowane na maj, zostało przeniesione z powodu epidemii COVID-19.
Organizator kongresu Wojciech Kuśpik poinformował, że około 60 procent panelistów będzie uczestniczyło w wydarzeniu stacjonarnie, a pozostała część przez Internet.

- Kongres organizujemy w formie hybrydowej tzn. część naszych gości, panelistów jest stacjonarne tutaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a część online. Tak samo w Kongresie można uczestniczyć stacjonarne jak i też poprzez transmisję online, więc to jest taka podstawowa różnica organizacyjna - tłumaczy Kuśpik.

Wojciech Kuśpik powiedział, że uczestnicy Kongresu będą rozmawiali o epidemii COVID-19 i jej skutkach, ale nie zabraknie innych tematów.

- Na pewno będziemy rozmawiać o tym, jak w tej nowej rzeczywistości się odnaleźć i jak odbudowywać gospodarkę i jak powracać do tej nowej normalności. Myślę, że wszyscy a na pewno gospodarka już oczekuje powrotu do normalności i to dla wszystkich nas będzie bardzo ważne, ale będzie też wiele tematów związanych z trendami, czyli wszystko, co związane z zielonym ładnym, zielonymi technologiami, cyfryzacja, e-commerce, sztuczna inteligencja - wymienia Kuśpik.

W Europejskim Kongresie Gospodarczym wezmą udział między innymi: wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i minister finansów Tadeusz Kościński.
Organizator kongresu Wojciech Kuśpik poinformował, że około 60 procent panelistów będzie uczestniczyło w wydarzeniu stacjonarnie, a pozostała cześć przez Internet.
Wojciech Kuśpik powiedział, że uczestnicy Kongresu będą rozmawiali o epidemii COVID-19 i jej skutkach, ale nie zabraknie innych tematów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty