Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Przed pandemią "Flixbus" przewoził pasażerów z Niemiec do większości miast w Polsce. Fot. Mateusz Madejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Przed pandemią "Flixbus" przewoził pasażerów z Niemiec do większości miast w Polsce. Fot. Mateusz Madejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Autobusy firmy "Flixbus" czasowo przestają jeździć w Niemczech. Szef operatora firmy poinformował, że w listopadzie firma zawiesza swoją działalność.
Powodem tej decyzji są ograniczenia w podróżowaniu spowodowane "lockdownem".

Andre Schwaemmelein poinformował, że ze względu na coraz mniejsze zainteresowanie oraz na liczne ograniczenia związane z wprowadzonym "lockdownem" "Flixbus", na razie na jeden miesiąc, całkowicie zamyka działalność. Dotyczy to zarówno wszystkich autokarowych połączeń krajowych, jak i międzynarodowych. Schwaemmelein nie ukrywa, że do kryzysu przyczyniła się decyzja władz o "lockdownie".

- Jeżeli kanclerz prosi, aby obywatele rezygnowali z podróżowania, to oczywistym jest, że ma to negatywny wpływ na zainteresowanie transportem autobusowym - powiedział szef "Flixbusa". Firma ma nadzieję, że chociaż część połączeń wznowi w okresie Bożego Narodzenia.

Operatora dalekobieżnych autobusów "Flixbus" już raz ze względu na koronawirusa w kwietniu i maju tego roku wstrzymał wszystkie kursy do Polski. Po pierwszej fali pandemii połączenia zostały przywrócone dopiero 28 maja. Szefowie firmy przyznają, że tym razem straty finansowe mogą być nie do odrobienia.

Z informacji jakie uzyskaliśmy, "Flixbus" wciąż będzie woził pasażerów z Polski do Niemiec.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty