Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad wsparciem dla gmin uzdrowiskowych po pandemii. Taką informację przekazał wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Zapowiadane wsparcie wyniesie prawie miliard złotych.
Andrzej Gut-Mostowy podkreślał, że środki te pomogą polskim uzdrowiskom w rozwoju. Dodał, że ministerstwu zależy na tym, aby wszystkie z prawie pięćdziesięciu gmin uzdrowiskowych funkcjonujących w Polsce mogło wypełniać ofertę dla polskiego turysty w każdym wieku. Gut-Mostowy podkreśla, że turystyka zdrowotna i senioralna to najszybciej rozwijające się segmenty turystyki.

Minister podkreślił, że do firm z sektora turystycznego, które ucierpiały w wyniku pandemii, trafi pomoc przewidziana w Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 oraz z tak zwanej "antykryzysowej tarczy branżowej". Tarcza branżowa przewiduje między innymi trzymiesięczne zwolnienie ze składek na ZUS, czy dodatkowe świadczenia postojowe w wysokości 2 tysięcy złotych dopłaty dla firm do każdego miejsca pracy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty