Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Beax
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Beax
Od nowego roku Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie obniży opłaty za notowanie akcji dla spółek dotkniętych pandemią koronawirusa. Emitenci mają czas na złożenie wniosku o wsparcie do 20 stycznia.
Członek zarządu GPW Izabela Olszewska wyjaśniła, że z pomocy mogą skorzystać przedsiębiorstwa, których akcje są notowane na Głównym Rynku (podstawowy i równoległy) i w alternatywnym systemie obrotu NewConnect.

Zarząd GPW postawił trzy warunki udzielenia obniżki. Po pierwsze spółka musi odnotować spadek przychodów o więcej niż 20 procent w okresie styczeń - wrzesień 2020 roku wobec analogicznego okresu rok wcześniej. Poza tym jej kapitalizacja rynkowa na dzień 31 grudnia 2020 roku wyniesie poniżej miliarda złotych. Ostatnim warunkiem jest terminowe opublikowanie ostatniego raportu kwartalnego.

Spółki giełdowe mogą liczyć na obniżkę rocznej opłaty za notowanie akcji w 2021 roku o połowę, gdy ich przychody we wskazanym wyżej okresie spadły o przeszło 20 procent, ale nie więcej niż 50 procent. Natomiast emitenci, których przychody spadły o ponad 50 procent będą mogli skorzystać z 90 procentowego upustu.

Zarząd GPW liczy, że obniżka opłat dla poszkodowanych emitentów w 2021 roku pomoże im w wyjściu z kryzysu. Działanie jest jednym z elementów projektu „Warto być spółką giełdową”.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty