Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Rada Ministrów zajmie się na środowym posiedzeniu (początek o 12:00) projektem ustawy obniżającej PIT z 17 do 12 procent. O tym, że projekt zostanie omówiony dziś, mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Mueller.
Dziś punkt dotyczący nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych został dopisany do porządku obrad. Projekt zakłada obniżenie stawki podatku PIT z 17 do 12 procent dla osób, których zarobki mieszczą się w pierwszym przedziale podatkowym. Jednocześnie zniesiona zostanie tak zwana ulga dla klasy średniej.

Planowane zmiany dotyczą też odliczania od dochodu składki na ubezpieczenie zdrowotne. Taką możliwość będą miały osoby prowadzące działalność gospodarczą i rozliczające się podatkiem liniowym, ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych lub kartą podatkową.

Według informacji przedstawionych przez Kancelarię Premiera, efektem tych zmian powinno być zwiększenie liczby podatników, dla których rozwiązania systemu obowiązującego od początku tego roku będą korzystne lub neutralne.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty