Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Stany Zjednoczone mają najniższy poziom bezrobocia od 1969 roku. Eksperci w tym przypadku są zgodni, amerykański rynek pracy przerósł oczekiwania.
W styczniu tutejszy sektor zatrudnienia dodał aż 517 000 miejsc pracy. Stopa bezrobocia z tego powodu spadła do 3,4 procent. Bank Centralny próbuje spowolnić gospodarkę, aby walczyć z inflacją. Chociaż ostatnio odniósł sukces, niedobór siły roboczej utrzymuje wysoki popyt na zatrudnienie, a do tego dochodzi obfitość miejsc pracy, pomimo wielu niedawnych zwolnień, szczególnie w sektorze technologicznym.

Informacje te sprawiły, że wartość akcji spadła na nowojorskiej giełdzie, ponieważ Wall Street obawia się, że wciąż aktywna gospodarka może dać Rezerwie Federalnej więcej powodów na kolejne podwyżki stóp procentowych. Prezydent Joe Biden powiedział, że piątkowy raport o zatrudnieniu to uderzająco wręcz dobra wiadomość, argumentując, że to kolejny znak, że jego plan gospodarczy działa. Zdaniem Białego Domu, dane raportu to pozytywne znaki dla kondycji gospodarki na przyszłość.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty