Radio SzczecinRadio Szczecin » Biznes
autopromocja
Zobacz
reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. www.pixabay.com/ PortalJardin (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/ PortalJardin (domena publiczna)
Podwyżki od stycznia, to wizja, jaka rozpościera się nad handlującymi na miejskim targowisku. Sprzedawcy mają nadzieję, że wzrostu cen za dzierżawę stoisk, da się jeszcze uniknąć. Decyzja w tej sprawie zapaść ma w czwartek.
Projekt uchwały dotyczący podwyżek za wynajem miejsc do handlu jest już gotowy. Obejmuje obszar całego miasta - wyjaśnia Iwona Górecka-Sęczek, skarbnik Świnoujścia.

- Będą te same kategorie stawek, w zależności od tego, gdzie handel jest prowadzony. Jeżeli chodzi o wielkość tej opłaty, wzrasta ona o 15% względem roku bieżącego - mówi Górecka-Sęczek.

Wzrostu cen najbardziej obawiają się sprzedawcy miejskiego targowiska.

- Przez lata na zimę obniżali, a teraz podwyżki robią jeszcze więcej, kiedy nie ma utargu, jeszcze gorzej jest. - Nikt się nie zgadza na podwyżki, bo wiadomo, jaki jest ruch w ogóle zimą. To jest nienormalne. Dlatego tyle upadków, tyle bud jest pozamykanych, ze względu na te podwyżki. - Te mniejsze budy, tak jak tutaj ja mam małą, to teraz wychodzi prawie 1000 zł. Po podwyżce będzie kosztowało prawie 1200 zł. Tak jak koledzy mają te duże budy, to będzie około 2300-2400 - mówią sprzedawcy.

Decyzję o nowej stawce radni podejmą w czwartek podczas sesji. Podwyżki mają obowiązywać od stycznia.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty